Seriespelet 2010/2011

Så har då serierna för division 3 västra kompletterats och färdigställts. Inga konstigheter egentligen förutom att vi är färre lag och har GIK samt Partille med oss. Järnbrott blir det i första matchen..



Ja så var det då spikat, seriespelet alltså

. Vi börjar med en ganska trevlig match mot järnbrott först för att sedan ryka ihop med ett av de nya lagen i serien, GIK

age of the patient. In general, sildenafil when viagra generic surgery may achieve the goal of increasing arterial.

. Första matchen mot Järnbrott spelar vi den 17:e oktober och den sista matchen 5:e december
. Såhär ser det ut (ladda ner i.xls längst ner på sidan)

Omg Speldag Datum Tid Arena Hemmalag Bortalag
1 Söndag 2010-10-17 17:00 Slottskogsrinken Järnbrotts HK Ramberget HC
1 Söndag 2010-10-17 17:00 Tuve Ishall Hisingen Hockey SH 84
1 Söndag 2010-10-17 17:00 Wallenstamshallen Chalmers Härryda HC
1 Söndag 2010-10-17 17:00 Isdala Göteborgs IK Partillen HK
2 Onsdag 2010-10-20 19:00 Vallhamra Ishall Partillen HK Chalmers
2 Onsdag 2010-10-20 19:00 Landvetter Ishall Härryda HC Hisingen Hockey
2 Onsdag 2010-10-20 19:30 Öckerö Ishall SH 84 Järnbrotts HK
2 Fredag 2010-10-22 19:00 Rambersrinken Ramberget HC Göteborgs IK
3 Söndag 2010-10-24 17:00 Slottskogsrinken Järnbrotts HK Härryda HC
3 Söndag 2010-10-24 17:00 Tuve Ishall Hisingen Hockey Partillen HK
3 Söndag 2010-10-24 17:00 Wallenstamshallen Chalmers Göteborgs IK
3 Söndag 2010-10-24 16:30 Öckerö Ishall SH 84 Ramberget HC
4 Onsdag 2010-10-27 19:00 Isdala Göteborgs IK Hisingen Hockey
4 Onsdag 2010-10-27 19:00 Vallhamra Ishall Partillen HK Järnbrotts HK
4 Onsdag 2010-10-27 19:00 Landvetter Ishall Härryda HC SH 84
4 Fredag 2010-10-29 19:00 Rambersrinken Ramberget HC Chalmers
5 Onsdag 2010-11-03 19:00 Slottskogsrinken Järnbrotts HK Hisingen Hockey
5 Onsdag 2010-11-03 19:00 Vallhamra Ishall Partillen HK Ramberget HC
5 Onsdag 2010-11-03 19:00 Wallenstamshallen Chalmers SH 84
5 Onsdag 2010-11-03 19:00 Isdala Göteborgs IK Härryda HC
6 Söndag 2010-11-07 17:00 Slottskogsrinken Järnbrotts HK Göteborgs IK
6 Söndag 2010-11-07 17:00 Tuve Ishall Hisingen Hockey Chalmers
6 Söndag 2010-11-07 17:00 Landvetter Ishall Härryda HC Ramberget HC
6 Söndag 2010-11-07 16:30 Öckerö Ishall SH 84 Partillen HK
7 Onsdag 2010-11-10 19:00 Wallenstamshallen Chalmers Järnbrotts HK
7 Onsdag 2010-11-10 19:00 Isdala Göteborgs IK SH 84
7 Onsdag 2010-11-10 19:00 Vallhamra Ishall Partillen HK Härryda HC
7 Fredag 2010-11-12 19:00 Rambersrinken Ramberget HC Hisingen Hockey
8 Söndag 2010-11-14 17:00 Rambersrinken Ramberget HC Järnbrotts HK
8 Söndag 2010-11-14 16:30 Öckerö Ishall SH 84 Hisingen Hockey
8 Söndag 2010-11-14 17:00 Landvetter Ishall Härryda HC Chalmers
8 Söndag 2010-11-14 17:00 Vallhamra Ishall Partillen HK Göteborgs IK
9 Onsdag 2010-11-17 19:00 Wallenstamshallen Chalmers Partillen HK
9 Onsdag 2010-11-17 19:00 Tuve Ishall Hisingen Hockey Härryda HC
9 Onsdag 2010-11-17 19:00 Slottskogsrinken Järnbrotts HK SH 84
9 Onsdag 2010-11-17 19:00 Isdala Göteborgs IK Ramberget HC
10 Söndag 2010-11-21 17:00 Landvetter Ishall Härryda HC Järnbrotts HK
10 Söndag 2010-11-21 18:00 Vallhamra Ishall Partillen HK Hisingen Hockey
10 Söndag 2010-11-21 17:00 Isdala Göteborgs IK Chalmers
10 Söndag 2010-11-21 17:00 Rambersrinken Ramberget HC SH 84
11 Onsdag 2010-11-24 19:00 Tuve Ishall Hisingen Hockey Göteborgs IK
11 Onsdag 2010-11-24 19:00 Slottskogsrinken Järnbrotts HK Partillen HK
11 Onsdag 2010-11-24 19:30 Öckerö Ishall SH 84 Härryda HC
11 Onsdag 2010-11-24 19:00 Wallenstamshallen Chalmers Ramberget HC
12 Söndag 2010-11-28 17:00 Tuve Ishall Hisingen Hockey Järnbrotts HK
12 Söndag 2010-11-28 17:00 Rambersrinken Ramberget HC Partillen HK
12 Söndag 2010-11-28 16:30 Öckerö Ishall SH 84 Chalmers
12 Söndag 2010-11-28 17:00 Landvetter Ishall Härryda HC Göteborgs IK
13 Onsdag 2010-12-01 19:00 Isdala Göteborgs IK Järnbrotts HK
13 Onsdag 2010-12-01 19:00 Wallenstamshallen Chalmers Hisingen Hockey
13 Onsdag 2010-12-01 19:00 Rambersrinken Ramberget HC Härryda HC
13 Onsdag 2010-12-01 19:00 Vallhamra Ishall Partillen HK SH 84
14 Söndag 2010-12-05 17:00 Slottskogsrinken Järnbrotts HK Chalmers
14 Söndag 2010-12-05 17:00 Öckerö Ishall SH 84 Göteborgs IK
14 Söndag 2010-12-05 17:00 Landvetter Ishall Härryda HC Partillen HK
14 Söndag 2010-12-05 17:00 Tuve Ishall Hisingen Hockey Ramberget HC

Spelordning Div3 2010/2011

Ett svar

10-08-27 | 10:47

fan vad bra det ser ut, vi slipper att åka till veddige, med så der 8-9 spelare. verkar jävligt skönt faktiskt.

blir det nån variant på slutspel sen då eller?

Lämna ett svar

* Namn, e-post och kommentar är obligatoriskt

Raid

Ramberget HC

Söndag 9 februari 4 - 4