Tabellen lottad – Härryda borta i första omgången!

Ja det var väl ödets ironi att vi fick möta just Härryda i första omgången. Personligen anser jag att allt utom Skärgården borta är en förbättring mot föregående säsonger.


Exakta matchtider är inte spikade än. Kommer uppdatera detta och mycket mer under nästa vecka. Håll till godo:

Division 3 Västra 2009/2010

Omgång Hemmalag Bortalag Datum Arena
1 Chalmers Kungsbacka Kings 2009-10-18 Wallenstamhallen
1 Härryda Ramberget 2009-10-18 Landvetters Ishall
1 Järnbrott Veddige 2009-10-18 Slottsskogsrinken
1 Varberg SH -84 2009-10-18 Veddige Ishall
1 Hisingen KB Knights 2009-10-18 Tuve Ishall
1 Lerums BK IF Mölndal Hockey 2009-10-18 Vättlehallen
2 IF Mölndal Hockey Hisingen 2009-10-25 Åby Ishall
2 KB Knights Varberg 2009-10-25 Oasen
2 SH -84 Järnbrott 2009-10-25 Öckerö Ishall
2 Veddige Härryda 2009-10-25 Veddige Ishall
2 Ramberget Chalmers 2009-10-25 Rambergsrinken
2 Kungsbacka Kings Hovås 2009-10-25 Kungsbacka Ishall
3 Järnbrott KB Knights 2009-10-27 Slottsskogsrinken
3 Hovås Ramberget 2009-10-28 Askims Ishall
3 Chalmers Veddige 2009-10-28 Wallenstamhallen
3 Härryda SH -84 2009-10-28 Landvetters Ishall
3 Varberg IF Mölndal Hockey 2009-10-28 Veddige Ishall
3 Hisingen Lerums BK 2009-10-28 Tuve Ishall
4 Härryda Hovås 2009-11-01 Landvetters Ishall
4 Järnbrott Kungsbacka Kings 2009-11-01 Slottsskogsrinken
4 Varberg Ramberget 2009-11-01 Veddige Ishall
4 Hisingen Veddige 2009-11-01 Tuve Ishall
4 Lerums BK SH -84 2009-11-01 Vättlehallen
4 IF Mölndal Hockey KB Knights 2009-11-01 Åby Ishall
5 KB Knights Lerums BK 2009-11-04 Oasen
5 SH -84 Hisingen 2009-11-04 Öckerö Ishall
5 Kungsbacka Kings Härryda 2009-11-04 Kungsbacka Ishall
5 Hovås Chalmers 2009-11-04 Askims Ishall
5 Varberg Veddige 2009-11-06 Veddige Ishall
5 Ramberget Järnbrott 2009-11-06 Rambergsrinken
6 Järnbrott Chalmers 2009-11-08 Slottsskogsrinken
6 Varberg Hovås 2009-11-08 Veddige Ishall
6 Hisingen Kungsbacka Kings 2009-11-08 Tuve Ishall
6 Lerums BK Ramberget 2009-11-08 Vättlehallen
6 IF Mölndal Hockey Veddige 2009-11-08 Åby Ishall
6 KB Knights SH -84 2009-11-08 Oasen
7 SH -84 IF Mölndal Hockey 2009-11-15 Öckerö Ishall
7 Veddige Lerums BK 2009-11-15 Veddige Ishall
7 Ramberget Hisingen 2009-11-15 Rambergsrinken
7 Kungsbacka Kings Varberg 2009-11-15 Kungsbacka Ishall
7 Hovås Järnbrott 2009-11-15 Askims Ishall
7 Chalmers Härryda 2009-11-15 Wallenstamhallen
8 Varberg Härryda 2009-11-18 Veddige Ishall
8 Hisingen Chalmers 2009-11-18 Tuve Ishall
8 Lerums BK Hovås 2009-11-18 Vättlehallen
8 IF Mölndal Hockey Kungsbacka Kings 2009-11-18 Åby Ishall
8 KB Knights Ramberget 2009-11-18 Oasen
8 SH -84 Veddige 2009-11-18 Öckerö Ishall
9 Veddige KB Knights 2009-11-22 Veddige Ishall
9 Ramberget IF Mölndal Hockey 2009-11-22 Rambergsrinken
9 Kungsbacka Kings Lerums BK 2009-11-22 Kungsbacka Ishall
9 Hovås Hisingen 2009-11-22 Askims Ishall
9 Chalmers Varberg 2009-11-22 Wallenstamhallen
9 Härryda Järnbrott 2009-11-22 Landvetters Ishall
10 Hisingen Järnbrott 2009-11-25 Tuve Ishall
10 Lerums BK Härryda 2009-11-25 Vättlehallen
10 IF Mölndal Hockey Chalmers 2009-11-25 Åby Ishall
10 KB Knights Hovås 2009-11-25 Oasen
10 SH -84 Kungsbacka Kings 2009-11-25 Öckerö Ishall
10 Veddige Ramberget 2009-11-25 Veddige Ishall
11 Ramberget SH -84 2009-11-29 Rambergsrinken
11 Kungsbacka Kings KB Knights 2009-11-29 Kungsbacka Ishall
11 Hovås IF Mölndal Hockey 2009-11-29 Askims Ishall
11 Chalmers Lerums BK 2009-11-29 Wallenstamhallen
11 Härryda Hisingen 2009-11-29 Landvetters Ishall
11 Järnbrott Varberg 2009-11-29 Slottsskogsrinken
12 Lerums BK Varberg 2009-12-02 Vättlehallen
12 IF Mölndal Hockey Järnbrott 2009-12-02 Åby Ishall
12 KB Knights Härryda 2009-12-02 Oasen
12 SH -84 Chalmers 2009-12-02 Öckerö Ishall
12 Veddige Hovås 2009-12-02 Veddige Ishall
12 Ramberget Kungsbacka Kings 2009-12-04 Rambergsrinken
13 Kungsbacka Kings Veddige 2009-12-06 Kungsbacka Ishall
13 Hovås SH -84 2009-12-06 Askims Ishall
13 Chalmers KB Knights 2009-12-06 Wallenstamhallen
13 Härryda IF Mölndal Hockey 2009-12-06 Landvetters Ishall
13 Järnbrott Lerums BK 2009-12-06 Slottsskogsrinken
13 Varberg Hisingen 2009-12-06 Veddige Ishall
14 Kungsbacka Kings Chalmers 2009-12-09 Kungsbacka Ishall
14 Veddige Järnbrott 2009-12-09 Veddige Ishall
14 SH -84 Varberg 2009-12-09 Öckerö Ishall
14 KB Knights Hisingen 2009-12-09 Oasen
14 IF Mölndal Hockey Lerums BK 2009-12-09 Åby Ishall
14 Ramberget Härryda 2009-12-11 Rambergsrinken
15 Hisingen IF Mölndal Hockey 2009-12-13 Tuve Ishall
15 Varberg KB Knights 2009-12-13 Veddige Ishall
15 Järnbrott SH -84 2009-12-13 Slottsskogsrinken
15 Härryda Veddige 2009-12-13 Landvetters Ishall
15 Chalmers Ramberget 2009-12-13 Wallenstamhallen
15 Hovås Kungsbacka Kings 2009-12-13 Askims Ishall
16 Veddige Chalmers 2009-12-16 Veddige Ishall
16 SH -84 Härryda 2009-12-16 Öckerö Ishall
16 KB Knights Järnbrott 2009-12-16 Oasen
16 IF Mölndal Hockey Varberg 2009-12-16 Åby Ishall
16 Lerums BK Hisingen 2009-12-16 Vättlehallen
16 Ramberget Hovås 2009-12-18 Rambergsrinken
17 Hovås Härryda 2010-01-10 Askims Ishall
17 Kungsbacka Kings Järnbrott 2010-01-10 Kungsbacka Ishall
17 Ramberget Varberg 2010-01-10 Rambergsrinken
17 Veddige Hisingen 2010-01-10 Veddige Ishall
17 SH -84 Lerums BK 2010-01-10 Öckerö Ishall
17 KB Knights IF Mölndal Hockey 2010-01-10 Oasen
18 Järnbrott Ramberget 2010-01-12 Slottsskogsrinken
18 Lerums BK KB Knights 2010-01-13 Vättlehallen
18 Hisingen SH -84 2010-01-13 Tuve Ishall
18 Härryda Kungsbacka Kings 2010-01-13 Landvetters Ishall
18 Chalmers Hovås 2010-01-13 Wallenstamhallen
18 Veddige Varberg 2010-01-15 Veddige Ishall
19 Chalmers Järnbrott 2010-01-17 Wallenstamhallen
19 Hovås Varberg 2010-01-17 Askims Ishall
19 Kungsbacka Kings Hisingen 2010-01-17 Kungsbacka Ishall
19 Ramberget Lerums BK 2010-01-17 Rambergsrinken
19 Veddige IF Mölndal Hockey 2010-01-17 Veddige Ishall
19 SH -84 KB Knights 2010-01-17 Öckerö Ishall
20 Järnbrott Hovås 2010-01-19 Slottsskogsrinken
20 IF Mölndal Hockey SH -84 2010-01-20 Åby Ishall
20 Lerums BK Veddige 2010-01-20 Vättlehallen
20 Hisingen Ramberget 2010-01-20 Tuve Ishall
20 Varberg Kungsbacka Kings 2010-01-20 Veddige Ishall
20 Härryda Chalmers 2010-01-20 Landvetters Ishall
21 Härryda Varberg 2010-01-24 Landvetters Ishall
21 Chalmers Hisingen 2010-01-24 Wallenstamhallen
21 Hovås Lerums BK 2010-01-24 Askims Ishall
21 Kungsbacka Kings IF Mölndal Hockey 2010-01-24 Kungsbacka Ishall
21 Ramberget KB Knights 2010-01-24 Rambergsrinken
21 Veddige SH -84 2010-01-24 Veddige Ishall
22 KB Knights Veddige 2010-01-31 Oasen
22 IF Mölndal Hockey Ramberget 2010-01-31 Åby Ishall
22 Lerums BK Kungsbacka Kings 2010-01-31 Vättlehallen
22 Hisingen Hovås 2010-01-31 Tuve Ishall
22 Varberg Chalmers 2010-01-31 Veddige Ishall
22 Järnbrott Härryda 2010-01-31 Slottsskogsrinken
23 Järnbrott Hisingen 2010-02-02 Slottsskogsrinken
23 Härryda Lerums BK 2010-02-03 Landvetters Ishall
23 Chalmers IF Mölndal Hockey 2010-02-03 Wallenstamhallen
23 Hovås KB Knights 2010-02-03 Askims Ishall
23 Kungsbacka Kings SH -84 2010-02-03 Kungsbacka Ishall
23 Ramberget Veddige 2010-02-05 Rambergsrinken
24 SH -84 Ramberget 2010-02-07 Öckerö Ishall
24 KB Knights Kungsbacka Kings 2010-02-07 Oasen
24 IF Mölndal Hockey Hovås 2010-02-07 Åby Ishall
24 Lerums BK Chalmers 2010-02-07 Vättlehallen
24 Hisingen Härryda 2010-02-07 Tuve Ishall
24 Varberg Järnbrott 2010-02-07 Veddige Ishall
25 Järnbrott IF Mölndal Hockey 2010-02-09 Slottsskogsrinken
25 Varberg Lerums BK 2010-02-10 Veddige Ishall
25 Härryda KB Knights 2010-02-10 Landvetters Ishall
25 Chalmers SH -84 2010-02-10 Wallenstamhallen
25 Hovås Veddige 2010-02-10 Askims Ishall
25 Kungsbacka Kings Ramberget 2010-02-10 Kungsbacka Ishall
26 Veddige Kungsbacka Kings 2010-02-14 Veddige Ishall
26 SH -84 Hovås 2010-02-14 Öckerö Ishall
26 KB Knights Chalmers 2010-02-14 Oasen
26 IF Mölndal Hockey Härryda 2010-02-14 Åby Ishall
26 Lerums BK Järnbrott 2010-02-14 Vättlehallen
26 Hisingen Varberg 2010-02-14 Tuve Ishall

Lämna ett svar

* Namn, e-post och kommentar är obligatoriskt

Chalmers Blue

Ramberget HC

Tisdag 20 november 21:05